Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
LockWarszawa  Koło, ul. Deotymy 41
Start

Uroczystość Objawienia Pańskiego

W piątek, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek nabożeństw niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą później oznaczymy drzwi naszych domów. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje. Można spożywać pokarmy mięsne.

 

Boże Narodzenie

Uroczystą Mszą świętą o północy - Pasterką - weszliśmy w okres Bożego Narodzenia, czyli pamiątki przyjścia Boga na świat jako człowieka. Msze święte w dniach 25 i 26.XII według porządku niedzielnego.

Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę kolędową. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 14.00.

 

Kontakt

ADRES

Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
01-441 Warszawa, ul. Deotymy 41

DANE KONTAKTOWE

Kancelaria parafialna
tel. 22 877 57 90

(telefon czynny w godzinach pracy kancelarii)

Konto parafii:
48 1240 2034 1111 0010 0180 5221

Kontakt e-mail do administratora strony internetowej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Życzenia świąteczne

Bracia i Siostry!

Do Betlejem, pełni radości, spieszmy powitać Jezusa Małego.

Słowami tej kolędy wzywam do czerpania z łaski Bożego Narodzenia. Składam też wszystkim gorące życzenia świąteczne. Drogim małżonkom, aby podzieliwszy się chlebem w wieczór wigilijny, dzielili się przez rok sercem, przyjaznym słowem, owocami pracy, smutkami i radościami – wszystkim, jak pożywnym chlebem. Kochanym rodzicom, którzy dzieląc się ze swoimi dziećmi – niechaj sobie uświadomią święty obowiązek dzielenia się z nimi skarbem wiary i obyczajów chrześcijańskich, tak jak ongiś wasi rodzice podzielili się zwami dobrą nowiną o Bogu, wychowując was po chrześcijańsku. Straszna byłaby to rzecz, gdyby z winy waszej kiedyś wasze dzieci powiedziały z rozpaczą: brak nam Boga. Wszystkim członkom rodzin życzę głębokiego zrozumienia symboliki opłatka, który oznacza: wyrozumiałość, darowanie urazów, niepamiętanie krzywd, miłość, która jest cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie unosi się pychą, nie szuka swego, wszystko wytrzyma. Boże Narodzenie to dzień, w którym Niebo przebaczyło ziemi, ale zażądało: miłujcie się nawzajem. I wam, dzieci małe i duże, życzę mocnego postanowienia, abyście przez cały rok przynosiły do domu chleb radości,  dobrych ocen, sumiennej pracy, szlachetnej rozrywki. I wszystkim niech Dziecię Jezus błogosławić raczy: a szczególnie chorym, osamotnionym, zapłakanym, więźniom, oddalonym od najbliższych. Wszystkim żyjącym z dala od Boga, którym już dawno zatarły się drogi wiodące do Boga w Betlejem, dla których Boże Narodzenie to tylko jakaś kolorowa tradycja, życzę, by jak najszybciej narodził się w ich sercach żywy Bóg. Szczególnie serdeczne życzenia składam moim współpracownikom, braciom kapłanom i dziękuję za gorliwość w pracy duszpasterskiej i wspaniałą, pełną życzliwości atmosferę na co dzień, wszystkim pracownikom kościelnym, zakonnym i świeckim, wszystkim zespołom parafialnym i ich opiekunom. Niech pełnia błogosławieństwa Bożego spłynie na Was wszystkich, zamieszkujących granice parafii i waszych miłych świątecznych gości.

ks. Proboszcz Zbigniew Godlewski

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we wtorek. Porządek nabożeństw niedzielny. Procesja żałobna połączona z wypominkami o godz. 17.00. O godz. 18.00 pierwsza zbiorowa Msza św. gregoriańska.

Dzień Zaduszny przypada w środę. Procesja żałobna połączona z wypominkami o godz. 17.00. O godz. 18.00 druga zbiorowa Msza św. gregoriańska za zmarłych. Msze św. gregoriańskie odprawiane będą przez cały listopad w dni powszednie i niedziele o godz. 18.00.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywana w dniu 1 listopada, to Kościele katolickim bardzo radosny dzień. Jest wspomnieniem osób oficjalnie uznanych za świętych oraz błogosławionych, ale także wszystkich tych, których życie było naznaczone świętością.

wszystkich_swietych

Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie.

 

Więcej…
 
Strona 1 z 3

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości