Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
WatchWarszawa Koło, ul. Deotymy 41
Start

IX Wolski Bieg Papieski

IX Wolski Bieg Papieski organizowany tradycyjnie przez parafię i Urząd Dzielnicy Wola odbędzie się w sobotę, 8 października w parku Moczydło. Do udziału w biegu i imprezach towarzyszących bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

 

Od godz. 9.00 rejestracja uczestników i kolejno cztery serie biegowe w poszczególnych kategoriach wiekowych ( 7 – 9 lat; 10 – 12 lat; 13 – 15 lat i open ).

 

XVI Dzień Papieski

XVI Dzień Papieski obchodzimy w niedzielę, 9 października, pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tego dnia tradycyjnie zbieramy przed kościołem ofiary do puszek z przeznaczeniem na fundusz stypendialny dla biednej, utalentowanej młodzieży.

 

Przepisy dotyczące postu

Publikujemy wyciąg z kodeksu prawa kanonicznego wraz z komentarzami dotyczącymi postów w życiu chrześcijańskim. Zachęcamy do zapoznania się i stosowania na drodze naszego życia.

 

Więcej…
 

Przykazania kościelne

Przykazania kościelne są nam podarowane, aby pomóc kroczyć drogą do Boga, wyznaczają jej kierunek. Konferencja Episkopatu Polski zaproponowała nowe brzmienie przykazań kościelnych, po czym zostały  one zatwierdzone 22 maja 2002 r. przez watykańską Kongregację Nauki Wiary. Zapoznajmy się z nimi a przytoczone wyjaśnienia niech pomogą nam wypełniać nasze obowiązki.


Więcej…
 
Więcej artykułów…
Strona 2 z 3

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości