Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
LockWarszawa  Koło, ul. Deotymy 41
Start

Zmiany ze względu na epidemię koronawirusa

W związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń religijnych, począwszy od 25 marca 2020 roku, Msze św. będą odprawiane w naszej świątyni parafialnej w dni powszednie i niedziele według dotychczasowego porządku i zgodnie z przyjętymi intencjami od wiernych (poza Mszą św. piątkową o godz. 15.00), ale w kościele dolnym i bez udziału wiernych. W tym czasie w kościele górnym będzie można przystąpić do spowiedzi i komunii św. Świątynia nasza jest otwarta całodobowo. Korzystajmy z niej w tym czasie, szczególnie poza stałymi godzinami nabożeństw.

Więcej…
 

Wieczysta adoracja w czasach koronowirusa

Zapraszamy do uczestnictwa w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa w naszej świątyni od ponad 30 lat. Szczególnie zapraszamy osoby w wieku 18 - 59 lat o wsparcie dyżurów adoracyjnych. Szczegóły w załączonej ulotce. link

 

Kontakt

ADRES

Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
01-441 Warszawa, ul. Deotymy 41

DANE KONTAKTOWE

Kancelaria parafialna
tel. 22 877 57 90

(telefon czynny w godzinach pracy kancelarii)

Konto parafii:
48 1240 2034 1111 0010 0180 5221

Kontakt e-mail do administratora strony internetowej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wielki Post

 

Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodów Paschy.

Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych - przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Od początku Wielkiego Postu do Wigilii Paschalnej nie mówi się Alleluja.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

 

  • Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 18.15
  • Droga Krzyżowa - w piątki - dla dzieci o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, dla młodzieży o godz. 20.00

Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, przypada 26.02.2020 roku. Msze św. według następującego porządku: rano o godz. 6.30, 7.15, 8.00, 9.00, a po południu o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 i 19.00 dla dorosłych. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14. roku życia) i post ścisły (między 18. a 60. rokiem życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do trzech: jednego do syta oraz dwóch skromnych.

W czasie Mszy w Środę Popielcową dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem. Popiół jest przygotowywany z gałązek poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej. Kapłan poświęca popiół, a następnie posypuje nim głowy wiernych, mówiąc: "Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii (Mk 1,15) albo "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" (por. Rdz 3,19). Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do adorowania Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w każdą środę godz. 17.00 do 17.30.

 

Więcej informacji

 
Strona 1 z 7

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości