Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
WatchWarszawa Koło, ul. Deotymy 41
Start PEREGRYNACJA

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

Email Drukuj PDF

Od poniedziałku, 5 września 2011, obraz Pana Jezusa Miłosiernego nawiedza rodziny naszej parafii. Dla tych, którzy zdecydują się przyjąć obraz do swojego domu niech będzie to szczególna okazja do spotkania z miłosiernym Bogiem, prawdziwego nawrócenia, rozliczenia się" ze złem w życiu swoim i swojej rodziny, uświadomienia sobie, że wszystko, co posiadamy pochodzi od Niego.

Chętnych do zorganizowania peregrynacji w swoim bloku prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

W dniu 28 sierpnia 2011, w czasie Mszy św. o godz. 10.15, poświęcona została kopia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, która w feretronie wystawiona była przed ołtarzem w prezbiterium przez cały dzień. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 obraz został przewieziony do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej, gdzie życie zakonne rozpoczynała św. Siostra Faustyna. W kaplicy Sióstr obraz Pana Jezusa Miłosiernego, otoczony został modlitwą Zgromadzenia do piątku, 2 września 2011. Tego dnia ks. Proboszcz i ks. Leszek wraz z naszymi parafianami, uczestniczyli w klasztorze Sióstr na ul. Żytniej w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00, a następnie obraz przewieziony został do naszego kościoła parafialnego.

W niedzielę 4 września podczas wszystkich Mszy św., Siostry Matki Bożej Miłosierdzia zapoznawały nas z historią obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, namalowanego według wizji św. Siostry Faustyny i z ideą nawiedzenia rodzin przez kopię obrazu Jezusa Miłosiernego. Następnego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 obraz wyruszył w uroczystej procesji do pierwszego bloku przy ul. Deotymy 58.


peregrynacja_obrazu_jm

W kontekście tego wielkiego - w wymiarze parafialnym - rozłożonego na wiele lat wydarzenia, jakim jest peregrynacja kopii obrazu Pana Jezusa Miłosiernego do poszczególnych rodzin parafii, warto zastanowić się nad odpowiedzią na następujące pytanie: „Po co Pan Jezus i orędzie o Bożym Miłosierdziu w naszych domach?". Objawienie o Bożym Miłosierdziu jest nadzwyczajnym komunikatem dla nas grzeszników: „Dusza będzie potępiona tylko ta, która chce" - pisze św. Siostra Faustyna w „Dzienniczku" (Dz. 1452) i w tym krótkim zdaniu pokazuje, jak wiele nadziei niesie orędzie o Bożym Miłosierdziu i jak wygląda Dobra Nowina o Bogu bogatym w miłosierdzie, miłosierdzie, które atakuje człowieka, chcąc mu ofiarować owoc odkupienia. To jest miłość przebaczająca, miłość, którą chce odkupić każdego bez wyjątku człowieka. To jest nadzieja dla ludzi znękanych, zrozpaczonych, niewidzących szans na własne zbawienie. Bóg na nas nie tylko czeka, ale wręcz szturmuje ze swoim darem przebaczenia. Wypowiedzenie tych trzech słów, które widnieją na obrazie Pana Jezusa Miłosiernego: „Jezu, ufam Tobie" to wejście na drogę odkupienia.

 

Poprawiony ( czwartek, 05 kwietnia 2012 )  

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości