Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
WatchWarszawa Koło, ul. Deotymy 41
Start

Plan ŚDM w parafiach w Warszawie

Email Drukuj PDF

Szczegółowe informacje o SDM: http://sdm2016.waw.pl/pl/ 

20 lipca 2016 - przyjazd
Wieczorem przywitanie młodzieży w parafiach podczas zorganizowanej uroczystości: np. koncert, przedstawienie, grill, piknik – forma dowolna, przywitanie zakończone wspólną modlitwą. Zaprezentowanie goszczonych grup, ich opiekunów i przedstawienie się parafii.


21 lipca 2016 – Dzień Kultury i Historii
Dzień Kultury i Historii (zwiedzanie miejsc związanych z Historią i Kulturą Warszawy i Mazowsza – muzeów, budynków i parków historycznych: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Św. Jana Pawłą II i Ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski i Starówka Warszawska, Łazienki Królewskie, Pałac i Ogrody w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik i inne).
Wieczorem spotkanie młodzieży na placu Piłsudskiego na plenerowym przedstawieniu artystycznym na temat historii Polski i Warszawy, prezentacji zwyczajów i tradycji polskich, uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i parada historyczna wojska polskiego).
Program kulturalny realizowany będzie przez różne Podmioty i Instytucje w tym Centrum Myśli Jana Pawła II, na zakończenie wspólne świętowanie.


22 lipca 2016 – Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia
Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia (nawiedzanie miejsc związanych z życiem świętych Warszawy: Matka Boża Łaskawa – Patronka Archidiecezji – Kościół OO. Jezuitów na Starym mieście, Św. Arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński – katedra Warszawska, Św. Maksymilian Maria Kolbe – Niepokalanów, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko – Sanktuarium na Żoliborzu, Św. Andrzej Bobola – Patron Polski – Sanktuarium na Mokotowie, kościoły na trakcie królewskim i inne. Do Sanktuariów można zorganizować piesze pielgrzymki z parafii, jeśli na to pozwalają warunki.
W ciągu dnia możliwość podjęcia posługi miłosierdzia wobec chorych, cierpiących, potrzebujących pomocy. Możliwość ta realizowana będzie przy pomocy Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas parafialnych.
Wieczorem nabożeństwo adoracyjne w każdej parafii w intencji młodzieży i pokoju na świecie.


23 lipca 2016 – Ogólnodiecezjalne spotkanie Młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawskie Uwielbienie
Ogólnodiecezjalne spotkanie Młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawskie Uwielbienie – uroczysta „Msza św. Posłania” pod przewodnictwem Metropolity Warszawskiego, wieczór świadectw i koncert uwielbieniowy.
Program realizowany przez Centrum Opatrzności Bożej, Centrum Myśli Jana Pawła II i inne Podmiotów i Instytucje.
Do wczesnych godzin popołudniowych Dzień Rekreacji, Sportu  i Współzawodnictwa. Program realizowany przy współpracy Parafii z Samorządami np. na obiektach sportowych.

24 lipca 2016 – Dzień w Parafiach i Rodzinach
Uroczysta Msza św. parafialna z udziałem Gości pod przewodnictwem Ks. Proboszcza. Następnie czas z rodzinami i parafią: wspólny piknik, grill.
Wieczorem uroczyste pożegnanie i podziękowanie organizowane przez Parafie.

25 lipca 2016 – wyjazd młodzieży do Krakowa

Poprawiony ( piątek, 22 stycznia 2016 )  

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości