Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
WatchWarszawa Koło, ul. Deotymy 41
Start AKTUALNOŚCI

Aktualności-ogólnie

Rekolekcje wielkopostne 2016

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne, które będą odbywały się w naszej parafii od niedzieli 13 marca kwietnia do środy 16 marca 2016 roku. Prowadzi je Ojciec Przemysław
Raczkowski, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. W poniedziałej po Mszy św o godz. 19.00 nauka stanowa dla małżonków. We wtorek po Mszy św. o godz. 19.00 nauka dla wolontariuszy nadchodzących Światowych Dni Młodzieży. We środę o godz. 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem Namaszczenia Chorych.

Spowiedź 8.00-9.00 i 16.00-19.00.

 

Poprawiony ( sobota, 19 marca 2016 )
 

Zakończenie kolędy

Email Drukuj PDF

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Ci wszyscy, którzy z różnych względów zostali pominięci podczas odwiedzin kolędowych, a pragną przyjąć kapłana, proszeni są o zgłoszenie do zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie. Rodziny te odwiedzimy w najbliższą sobotę (6 lutego) od godz. 14.00.

Poprawiony ( niedziela, 07 lutego 2016 )
 

Zakończenie remontu

Email Drukuj PDF
Zakończyliśmy kapitalny remont wnętrza naszej świątyni parafialnej i wracamy do niej z dolnego kościoła poczynając od Pasterki. Pozostały jeszcze różne prace wykończeniowe, które będziemy na bieżąco prowadzić poza czasem nabożeństw.
Ze względu na wymianę stiuku w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, zwanej kaplicą adoracyjną, wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w styczniu trwać będzie nadal w kościele dolnym. Wszystkim parafianom dziękujemy za cierpliwość, ofiarność i każde życzliwe słowa, a było i jest ich niemało.
Nadal prosimy o ofiary, aby na bieżąco regulować należności za remont.
Na ten cel przeznaczymy w tym roku ofiary składane podczas tradycyjnej wizyty kolędowej.
Poprawiony ( sobota, 28 grudnia 2013 )
 

Życzenia świąteczne

Email Drukuj PDF

Bracia i Siostry!

Do Betlejem, pełni radości, spieszmy powitać Jezusa Małego.

Słowami tej kolędy wzywam do czerpania z łaski Bożego Narodzenia. Składam też wszystkim gorące życzenia świąteczne. Drogim małżonkom, aby podzieliwszy się chlebem w wieczór wigilijny, dzielili się przez rok sercem, przyjaznym słowem, owocami pracy, smutkami i radościami – wszystkim, jak pożywnym chlebem. Kochanym rodzicom, którzy dzieląc się ze swoimi dziećmi – niechaj sobie uświadomią święty obowiązek dzielenia się z nimi skarbem wiary i obyczajów chrześcijańskich, tak jak ongiś wasi rodzice podzielili się zwami dobrą nowiną o Bogu, wychowując was po chrześcijańsku. Straszna byłaby to rzecz, gdyby z winy waszej kiedyś wasze dzieci powiedziały z rozpaczą: brak nam Boga. Wszystkim członkom rodzin życzę głębokiego zrozumienia symboliki opłatka, który oznacza: wyrozumiałość, darowanie urazów, niepamiętanie krzywd, miłość, która jest cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie unosi się pychą, nie szuka swego, wszystko wytrzyma. Boże Narodzenie to dzień, w którym Niebo przebaczyło ziemi, ale zażądało: miłujcie się nawzajem. I wam, dzieci małe i duże, życzę mocnego postanowienia, abyście przez cały rok przynosiły do domu chleb radości,  dobrych ocen, sumiennej pracy, szlachetnej rozrywki. I wszystkim niech Dziecię Jezus błogosławić raczy: a szczególnie chorym, osamotnionym, zapłakanym, więźniom, oddalonym od najbliższych. Wszystkim żyjącym z dala od Boga, którym już dawno zatarły się drogi wiodące do Boga w Betlejem, dla których Boże Narodzenie to tylko jakaś kolorowa tradycja, życzę, by jak najszybciej narodził się w ich sercach żywy Bóg. Szczególnie serdeczne życzenia składam moim współpracownikom, braciom kapłanom i dziękuję za gorliwość w pracy duszpasterskiej i wspaniałą, pełną życzliwości atmosferę na co dzień, wszystkim pracownikom kościelnym, zakonnym i świeckim, wszystkim zespołom parafialnym i ich opiekunom. Niech pełnia błogosławieństwa Bożego spłynie na Was wszystkich, zamieszkujących granice parafii i waszych miłych świątecznych gości.

ks. Proboszcz Zbigniew Godlewski

Poprawiony ( środa, 08 marca 2017 )
 

Zakończenie roku Wiary

Email Drukuj PDF

W niedzielę, 24.XI.2013 przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku obchodzimy w tę niedzielę także zakończenie roku Wiary, ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI.

W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim początek nowego roku kościelnego.

Poprawiony ( niedziela, 24 listopada 2013 )
 

Nominacja Ks. Dariusza Bartoszewicza

Email Drukuj PDF

Decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego, z dniem 1.XII.2013 roku ksiądz Dariusz Bartoszewicz, wikariusz naszej parafii, został mianowany proboszczem parafii Św. Faustyny Kowalskiej w Sękocinie.

Dziękujemy ks. Dariuszowi za wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy dzięki Jego posłudze kapłańskiej w naszej parafii. Życzymy mu potrzebnych łask Bożych w pełnieniu posługi w nowej parafii.

Pożegnanie księdza Dariusza odbędzie się w niedzielę, 24.XI, na Mszach św. o godz. 10.15, 11.30 i 13.00.

Poprawiony ( niedziela, 15 grudnia 2013 )
 

Jubileusz 75-lecia powstania parafii

Email Drukuj PDF

W tym roku nasza parafia obchodzi uroczystości jubileuszowe 75. lecia powstania.
Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie Msza św. w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 19.00, którą odprawi J. E. Bp Tadeusz Pikus. Uroczystościom towarzyszyć będzie Zespół Artystyczny i Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Poprawiony ( poniedziałek, 22 kwietnia 2013 )
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 12

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości