Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
LockWarszawa  Koło, ul. Deotymy 41
Start AKTUALNOŚCI

Aktualności-ogólnie

Wielki Post

Email Drukuj PDF

 

Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodów Paschy.

Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych - przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Od początku Wielkiego Postu do Wigilii Paschalnej nie mówi się Alleluja.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

  • Gorzkie Żale - o godz. 18.15
  • Droga Krzyżowa - w piątki - dla dzieci o 17.00, dla dorosłych o 8.30 i po Mszy św. o godz. 18.00, dla młodzieży o godz. 20.00

Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, przypada 2.03.2022 roku. Msze św. według następującego porządku: rano o godz. 6.30, 7.15, 8.00, 9.00 a po południu o godz. 17.00, 18.00, 19.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14. roku życia) i post ścisły (między 18. a 60. rokiem życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do trzech: jednego do syta oraz dwóch skromnych.

W czasie Mszy w Środę Popielcową dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem. Popiół jest przygotowywany z gałązek poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej. Kapłan poświęca popiół, a następnie posypuje nim głowy wiernych, mówiąc: "Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii (Mk 1,15) albo "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" (por. Rdz 3,19). Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

Poprawiony ( środa, 02 marca 2022 )
 

Boże Narodzenie

Email Drukuj PDF

Uroczystą Mszą świętą o północy - Pasterką - wchodzimy w okres Bożego Narodzenia, czyli pamiątki przyjścia Boga na świat jako człowieka. Msze święte w dniach 25 i 26.XII według porządku niedzielnego.

Od poniedziałku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę kolędową. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 14.00.

Poprawiony ( środa, 02 marca 2022 )
 

Adwent

Email Drukuj PDF

W niedzielę 28 listopada rozpoczynamy Adwent i zarazem nowy rok liturgiczny. W pierwszej części Adwentu, do 16 grudnia, przypominamy sobie, że mamy być zawsze gotowi na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Ostatni tydzień Adwentu to bezpośrednie przygotowanie na pamiątkę wcielenia Pana Jezusa - Boże Narodzenie.

 

Zapraszamy na tradycyjne Msze św. o świcie - roraty, które w naszym kościele odprawiane są o 6.30. Są to msze ku czci Maryi Panny, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę od archanioła Gabriela, zwiastującego, iż zostanie Matką Syna Bożego. Do udziału w Roratach zapraszamy szczególnie dzieci i prosimy, aby przyniosły ze sobą lampiony.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w środę 8 grudnia.

Poprawiony ( sobota, 25 grudnia 2021 )
 

XVI Dzień Papieski

Email Drukuj PDF

XVI Dzień Papieski obchodzimy w niedzielę, 9 października, pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tego dnia tradycyjnie zbieramy przed kościołem ofiary do puszek z przeznaczeniem na fundusz stypendialny dla biednej, utalentowanej młodzieży.

Poprawiony ( środa, 08 marca 2017 )
 

IX Wolski Bieg Papieski

Email Drukuj PDF

IX Wolski Bieg Papieski organizowany tradycyjnie przez parafię i Urząd Dzielnicy Wola odbędzie się w sobotę, 8 października w parku Moczydło. Do udziału w biegu i imprezach towarzyszących bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

 

Od godz. 9.00 rejestracja uczestników i kolejno cztery serie biegowe w poszczególnych kategoriach wiekowych ( 7 – 9 lat; 10 – 12 lat; 13 – 15 lat i open ).

Poprawiony ( środa, 08 marca 2017 )
 

Dzień Chorego

Email Drukuj PDF

Światowy Dzień Chorego obchodzimy w naszej parafii we czwartek, 11 lutego. Osoby starsze i chore zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Wesprzyjmy pomocą osoby chore, które same nie mogą przybyć.

Poprawiony ( poniedziałek, 15 lutego 2016 )
 

Rok wiary

Email Drukuj PDF

Parafialną uroczystością inaugracji Roku Wiary we czwartek, 11 października 2012 roku podczas Mszy św. o godz. 19.00, włączyliśmy się w obchody w Kościele powszechnym. Tego dnia, w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, przedstawiciele różnych stanów złozyli w centralnym miejscu świątyni Księgi Pisma Świętego, Katechizmu i Dokumentów Soborowych, jako znak na cały czas trwania Roku Wiary.

 

RokWiary

 

Rozpoczęcie Roku Wiary zbiegło się z pełnym wdzięczności upamiętnieniem w całym Kościele powszechnym dwóch wielkich wydarzeń, które ukształtowały oblicze Kościoła naszych dni: pięćdziesiątą rocznicą otwarcia Soboru Watykańskiego II, który zwołał błogosławiony Jan XXIII (11 października 1962 r.), i dwudziestą rocznicą ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, ofiarowanego Kościołowi przez błogosławionego Jana Pawła II (11 października 1992 r.). 

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami na temat Roku Wiary na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Poprawiony ( sobota, 13 października 2012 )
 
Strona 7 z 12

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości