Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
WatchWarszawa Koło, ul. Deotymy 41
Start AKTUALNOŚCI

Aktualności-ogólnie

Czerwiec miesiącem Najświętszego Serca Jezusa

Email Drukuj PDF

jezus-2

Czerwiec - to miesiąc szczególnego kultu Serca Bożego i Tajemnicy Eucharystii. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego w dni powszednie i niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz.18.00.

W piątek 11 czerwca 2021 będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

Poprawiony ( poniedziałek, 12 lipca 2021 ) Więcej…
 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Email Drukuj PDF

W najbliższą niedzielę 20 maja 2018 obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna do Ducha Świętego - odprawiana w trakcie nabożeństw majowych.

Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa tej uroczystości, to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. Dzień ten posiadał wtedy praktycznie tę samą rangę, co uroczystość Paschy. W pierwszych wiekach w wigilię tego święta udzielano chrztu katechumenom. W średniowieczu istniał zwyczaj rzucania z sufitu kościoła, w trakcie odprawiania Mszy świętej, róż i innych kwiatów symbolizujących dary Ducha Świętego. W bazylikach i katedrach w czasie uroczystości wypuszczano z klatek gołębie: symbol Ducha Świętego.

Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Duch Święty - Nowe Życie w Chrystusie - był celem całej działalności Chrystusa. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, a dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany zostaje Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa.

Za pobożne i publiczne odmówienie całego hymnu: "O Stworzycielu Duchu, przyjdź..." w dniu Uroczystości można dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami.

Poprawiony ( środa, 04 lipca 2018 )
 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Email Drukuj PDF

W niedzielę 2 czerwca 2019 obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu przebywał wśród uczniów. Po upływie tego czasu Apostołowie udali się razem na Górę Oliwną (Dzieje Apostolskie 1:12). W obecności uczniów Jezus uniósł się w górę i zniknął. Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem i zakończeniem życia ziemskiego Jezusa oraz Jego triumfem. Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa opisują: Ewangelia Marka 16:19, Ewangelia Łukasza 24:50-51 oraz Dzieje Apostolskie 1:9-11.

Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 4 marca 2003 r. katolicy w Polsce od roku 2004 obchodzą święto Wniebowstąpienia w VII Niedzielę wielkanocną, czyli 6 tygodni po Wielkanocy.

W następną niedzielę 9 czerwca 2019 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym w piątek 31 maja 2019 rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana w trakcie nabożeństw majowych i czerwcowych.

Poprawiony ( piątek, 31 maja 2019 )
 

Maj miesiącem Maryi

Email Drukuj PDF

mb

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej parafii odprawiane w dni powszednie i niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

Poprawiony ( wtorek, 01 czerwca 2021 ) Więcej…
 

Bierzmowanie 2012

Email Drukuj PDF
W dniu 10 maja 2012 roku (czwartek) podczas Mszy św. o godz. 18.00 JE Ks. bp Tadeusz Pikus udzieli sakramentu Bierzmowania. Po uroczystej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo majowe. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
Poprawiony ( piątek, 11 maja 2012 )
 

Święto Miłosierdzia Bożego

Email Drukuj PDF

 

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela
po Wielkanocy była
świętem Miłosierdzia. (Dz. 299)

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 24 KWIETNIA 2022 r.

PARAFIA ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP W WARSZAWIE NA KOLE

Mszy św. o godz. 1500, odprawianej w Święto Miłosierdzia już po raz 20  w Parku Moczydło, przewodniczyć będzie ks. bp Rafal Markowski. Po Mszy św. koncert zespołu Izabeli Trojanowskiej.

 

Poprawiony ( sobota, 23 kwietnia 2022 ) Więcej…
 

Zmartwychwstał Pan - Alleluja !

Email Drukuj PDF

Kochani Parafianie, Drodzy Goście!

zmartchwychwstanie_1

 

 

Haec est dies quam fecit Dominus....

Dzień, który Pan uczynił, jest dniem zadziwienia. O świcie pierwszego dnia po szabacie "Maria Magdalena i druga Maria poszły obejrzeć grób" (por. Mt 28, 1) i jako pierwsze stwierdziły, że jest pusty....

Haec est dies quam fecit Dominus....

W tym dniu składajmy dzięki Bogu za cud nowego życia, który Wielkanoc każdego roku ukazuje całemu światu. Chrystus jest nowym życiem: On, Zmartwychwstały!

Haec est dies quam fecit Dominus....

Niech radość tego dnia - paschalna radość - opromienia codzienny trud, niech rozprasza wszelkie niepokoje i stanie się źródłem prawdziwego szczęścia. Niech Maryja Panna pomoże zasmakować pełni tejże paschalnej radości, której zgodnie z obietnicą Zmartychwstałego nikt nie zdoła nam nigdy odebrać i która nigdy się nie skończy.

 

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

ks. dr Zbigniew Godlewski
Proboszcz

Poprawiony ( wtorek, 04 maja 2021 )
 
Strona 9 z 12

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości