Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
WatchWarszawa Koło, ul. Deotymy 41
Start AKTUALNOŚCI

Aktualności-ogólnie

Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Email Drukuj PDF

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w przyszłą niedzielę. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 14.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00. Procesja żałobna połączona z wypominkami o godz. 16.00. O godz. 18.00 pierwsza zbiorowa Msza św. gregoriańska za zmarłych.

Dzień Zaduszny przypada w poniedziałek 2 listopada.. Procesja żałobna połączona z wypominkami o godz. 17.00. O godz. 18.00 druga zbiorowa Msza św. gregoriańska za zmarłych. Msze św. gregoriańskie odprawiane będą przez cały listopad w dni powszednie i niedziele o godz. 18.00.

Pamiętajmy, że stan łaski uświęcającej, udział we Mszy św. a zwłaszcza przyjęcie Komunii św. są warunkiem skuteczności naszych modlitw w intencji zmarłych i umożliwiają uzyskanie odpustu. Warunki odpustu: nawiedzenie 1 listopada świątyni i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a od Zaduszek do 8 listopada włącznie nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Dodatkowo w roku 2020 ze względu na pandemię COVID-19 możliwość uzyskania odpustu została rozszerzona według następującego dekretu Stolicy Apostolskiej.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywana w dniu 1 listopada, to Kościele katolickim bardzo radosny dzień. Jest wspomnieniem osób oficjalnie uznanych za świętych oraz błogosławionych, ale także wszystkich tych, których życie było naznaczone świętością.

wszystkich_swietych

Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie.

 

Poprawiony ( poniedziałek, 07 grudnia 2020 ) Więcej…
 

Nowy rok katechetyczny

Email Drukuj PDF

Miesiąc wrzesień jak co roku zaczął również w naszej parafi nowy rok katechetyczny. Pragniemy przywitać z tej okazji 2 nowych kapłanów, którzy zaczęli pracę w naszej parafii - ks. Michała Dłutowskiego i Ks. Leszka Kuźmińskiego - Szczęsć Boże!

Wszystkie wspólnoty działające na terenie parafii zapraszamy do aktywnej współpracy z Redakcją strony parafialnej i publikowania informacji o planach na nowy rok formacyjny.

Poprawiony ( niedziela, 19 września 2010 )
 

Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa Księdza Proboszcza

Email Drukuj PDF

W dniu 13 czerwca br. przeżywaliśmy Srebrny Jublileusz Kapłaństwa Ks. Kanonika Zbigniewa Godlewskiego - Proboszcza naszej Parafii.

 

Poprawiony ( niedziela, 13 czerwca 2010 ) Więcej…
 

Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

Email Drukuj PDF
10Z005
Poprawiony ( niedziela, 19 września 2010 )
 

Rekolekcje Wielkopostne

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne, które będą odbywały się w naszej parafii od niedzieli 3 kwietnia do środy 6 kwietnia br. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Burnus redemptorysta.


Spowiedz rekolekcyjna będzie miała miejsce we wtorek i środę w godzinach rannych 8.00 - 10.00 oraz wieczornych 17.00 - 20.00

Szczegółowy program Rekolekcji Wielkopostnych 2011 r.  >>

W Piątek 8 kwietnia 2011 r. Droga krzyżowa ulicami parafii - początek o godz. 17.00

Poprawiony ( poniedziałek, 07 grudnia 2020 )
 

Aktualności

Email Drukuj PDF

WIELKI TYDZIEŃ >>

 

NIEDZIELA  PALMOWA

Liturgia Niedzieli Palmowej wprowadza nas w przeżycie Wielkiego Tygodnia, łącząc królewski triumf Chrystusa z zapowiedzią Jego Męki. Tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i śmierć na Krzyżu. Witające Go tłumy rzucały na drogę płaszcze i gałązki palmowe wołając: "Hosanna Królowi Dawidowemu".
O uroczystym wjwździe Pana Jezusa do Jerozolimy piszą wszyscy czterej Ewangeliści, co świadczy, jak wielką rangę przywiązują do tego wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa.

Liturgia Niedzieli Palmowej rozpoczyna się poświęceniem palm i radosną procesją z palmami oraz czytaniem - jako Ewangelii - Męki Pańskiej. W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego Ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane. Biorąc udział w procesji publicznie składamy hołd naszemu Zbawicielowi. Głęboko przeżywając zdarzenie, jakie miało miejsce ponad dwa tysiące lat temu wchodzimy w misterium paschalne Chrystusa.


Poprawiony ( czwartek, 01 kwietnia 2010 )
 

Wizyta kolędowa 2010 r.

Email Drukuj PDF

Wizyta kolędowa w naszej parafii została zakończona w sobotę 20 lutego br.


Poprawiony ( niedziela, 21 lutego 2010 )
 
Strona 12 z 12

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości